Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár v parku

29. 3. 2012

     Dne 27.3.2012 po 16:00 hodině začal z pohořelského parku, od rybníčku, vycházet hustý bílý kouř. Po příjezdu na místo v 16:10 hodin bylo zjištěno, že zřejmě lidským zaviněním došlo ke vznícení suchého listí v příkopu u rybníčku, v místě, kde se nacházel dřevěný můstek. Díky silnějšímu větru, vanoucímu od kostela směrem k domu Andrýsků, se oheň velmi rychle dostal až cca. 25 metrů za rybníček. Frontově postupující oheň byl uhašen lopatami a dalšímu šíření bylo zabráněno odhrabáním suchého listí po obvodu celé zasažené plochy.  Zásahu se zúčastnili Hanáček Lubomír ml. a Zelík Milan. Foto Forbelská Jana. Dodatečných prací a preventivního kropením okolí se zúčastnili také Hanáček Lubomír st. a Šeďa Pavel. Zasažená plochy cca. 150 m2. Stromy nebyly ohněm nijak zasaženy. Dřevěný můstek byl požárem zničen.

 

Náhledy fotografií ze složky Požár v parku