Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár lesní plochy

6. 3. 2019

Ve středu 6.3.2019 ve 21:46 došla našim členům zásahové jednotky svolávací SMS z HZS Zlínského kraje ve znění: POZAR. LESNÍ POROST. Pohorelice. Vyjede DA. Vidí 300m na 200m žhavá místa ve vysekaném lese, blíží se k lesu (sílý vítr). Z Komárova na Pohořelice.

Ve 21:56 po doplnění vozidla potřebným vybavením v možnostech JPO V. (kde jsme zařazeni)pro tento typ akce- hrábě, lopaty, rýče, atd. vyjela ze zbrojnice hlídka ve složení 5+1 (Hanáček, Hanáčková, Hyblerová,Sklenařík, Vrzala+Maňásek) hasičským dopravním automobilem směrem k místu požáru.

Místo požáru: vykácená lesní plocha nad příjezdovou cestou k rekreačnímu střediská Hájenka

Při příjezdu na místo požáru byly na místě již již dvě jednotky, a to HZS Otrokovice a SDH Napajedla, kterým jsme poskytli dopomoc s kontrolou již uhašených míst, hledáním a likvidací možných dalších ohnisek, které by silný vítr mohl opět rozhořet.

Ve 22:45 byla akce velitelem zásahu ukončena a jednotky odvolány.