Radslavská přilba 2015

28. 3. 2015

V sobotu 28.3.2015 vyrazilo šestičlenné družstvo na závody požárnické všestrannosti Radslavská přilba, do obce Radslavice na Přerovsku. Velitel družstva Milan Zelík, strojník Lubomír Hanáček ml., hasiči Trčka Pavel, Vrzala Dušan, Vybíralík Martin z SDH Otrokovice a Horák Vítězslav z SDH Komárov, kteří nahradili naše zdravotně indisponované spolubojovnice z loňska, Forbelskou Janu a Hyblerovou Gábinu. Okolo 14 hodiny proběhla registrace a po nástupu ve 14:30 hodin jsme se pustili do soutěžení v celkem 17 disciplínách, které si pro nás pořadatel opět pěkně připravil,většina disciplín byla oproti loňsku obměněna, či se jednalo o disciplíny zcela nové.

Letošnímu ročníku přálo počasí sice o něco méně, ale za to jsme neměli téměř žádné čekací časy na jednotlivých stanovištích a plynule jsme jedno po druhém objížděli a zahřívali se při plnění velmi zajímavých úkolů a v tomto tempu ani moc nevychladli. Poslední úkol jsme splnili kolem 03:30 hodin dne 29.3.2015 a s klidem, že jsme vše absolvovali ve zdraví, jsme si mohli konečně oddechnout a v teple zasedacího sálu vyčkávali na ranní vyhlášení. Toto proběhlo kolem 05:30 hodin a s dobrým pocitem, že jsme obhájili loňské sedmé místo z celkových 24 družstev, z nichž některá byla opět až ze Slovenska a Polska, jsme se vydali na cestu k domovu, na které jsme už pěkně usínali. Opět je nutné se zmínit, že pouze ve čtyřech disciplínách jsme obdrželi trestné body, z nichž dvě byly vědomostní, testového charakteru. Kromě hromádky zážitků jsme si s sebou přivezli také zkušenosti, které nejen příští rok na Přilbě určitě zužitkujeme. Naše nesmrtelné vozidlo Avia s plně vybaveným vozíkem celou etapu projelo jako nic, bez technických závad, na příznačný (ne)komfort a hluk jsme už zvyklí .Všem soutěžícím v tomto náročném klání gratulujeme a pořadatelům děkujeme!

Odkaz na oficiální stránky pořadatele SDH Radslavice.

Výsledková listina 2015