Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okresní kolo hry Plamen 2015/2016 - Otrokovice

21. 5. 2016

Dne 21.5.2016 se na stadionu TJ Jiskra Otrokovice konal další ročník Okresního kola hry Plamen 2015/2016.  Tohoto jarního kola se účastnilo celkem 19 družstev v kategorii mladší žáci a 21 v kategorii starší žáci.  Z podzimního kola obě naše družstva pokračovala v bojích s nejlepším možným základem – v obou podzimních disciplínách totiž zvítězili. Dnes na ně čekaly zbývající čtyři disciplíny.

 

Mladší žáci na štafetě 400 m CTIF dosáhli pěkného času 90,97 vteřiny (druhý pokus 93,32) a obsadili první místo. Ve štafetě 4 x 60 m byli druzí, s časem 51,17 a dostali se před ně jen mladší žáci ze Zádveřic s časem 51,06 vteřiny. Ve štafetě dvojic taktéž zvítězili, s časem 75,29 vteřiny (druhý pokus 89,09, včetně 10 trestných vteřin). Požární útoky byly samozřejmě důležité a na chyby nebyl čas. Zde naši žáci skončili druzí, s časem 18,66 vteřiny (druhý pokus 20,40), opět za prvními Zádveřicemi, kteří dosáhli krásného času 16,74 vteřiny.

 

Suma, sumárum, mladší žáci vybojovali vynikající první místo, s krásným součtem 8 bodů ze 6-ti disciplín. Bohužel dle pravidel hry Plamen pro mladší žáky boje v postupových kolech tímto končí, krajské kolo se týká až starší žáků.

 

Složení družstva: Stoklasová Karolína, Silná Vendula, Hochmannová Zuzana, Říhová Nikola, Hefka Martin, Stoklasová Adriana, Zelíková Zuzana, Čablová Anna, Michal Adam a Zelík Lukáš. 

 

Starší žáci zcela jistě chtěli zopakovat svoje výsledky z loňska a postoupit i letos do krajského kola – nic však není zadarmo a nemohli svůj osud ponechat náhodě. Ve štafetě 400 m CTIF dosáhli nejlepšího času 77,04 vteřiny (první pokus 88,35, včetně 20 trestných vteřin). Ve štafetě 4 x 60 m dosáhli s časem 47,14 vteřiny (první pokus neplatný) pěkného třetího místa, za prvními Zádveřicemi (44,22) a druhou Štítnou nad Vláří (44,62). Ve štafetě dvojic se podařilo zaběhnout čas 52,12 vteřiny (první pokus 70,13, včetně 10 trestných vteřin) a vybojovat tak druhé místo, za první Štítnou nad Vláří (52,03). Poslední disciplínou byly samozřejmě požární útoky. Nejvíce vyrovnané zde byly stále první tři příčky a tedy souboj o to, která dvě družstva budou reprezentovat okres Zlín. Hodnocení NP (neplatný pokus) by však pro každé z těchto družstev znamenalo odsunutí do vzdálenějších pozic a tedy i ztrátu možnosti bojovat o nejcennější příčky. V požárním útoku bylo nejlepší družstvo ze Štítné nad Vláří (15,28 vteřiny), druhé byly Malenovice (15,51 vteřiny) a naši žáci taktéž pěkným časem získali třetí příčku (15,97 vteřiny). Tímto skvělým výsledkem si zajistili sice malý, ale dostatečný bodový odstup na celkově druhou Štítnou nad Vláří, se součtem 11 bodů ze 6-ti disciplín zopakovali své loňské umístění a zvítězili v Okresním kole hry Plamen okresu Zlín. Společně právě se zmiňovanou Štítnou nad Vláří budou dne 11.6.2016 reprezentovat zlíňáky na Krajském kole hry Plamen, které se bude konat ve vsetínské Horní Lidči.

 

Historicky poprvé se naši mladší i starší žáci stali vítězi Okresního kola hry Plamen, o čemž se zmiňovaly i regionální deníky. Takže zasíláme velké gratulace a držíme pěsti za tři týdny na kraji!!!

 

Složení družstva: Šilcová Kristýna, Ševeček Richard, Stránský Teodor, Zelík Michal, Kalčík Aleš, Maňásková Aneta a Denisa, Hanáčková Natálie, Vyoral Libor, aVítková Eliška.

 

V soutěži jednodlivců v bězích na 60 m s překážkami za starší dívky soupěřila i Eliška Vítková, která u nás hostuje celou sezonu z SDH Bohuslavice, a které se podařilo zaběhnout parádní čas 13,96 vteřiny, čímž v této disciplíně zvítězila!!! Aneta Maňásková byla šestá (16,05 vteřiny), Denisa Maňásková se umístila na 11. příčce (17,56 vteřiny), z celkové 19-ti soutěžících.

 

V kategorii starší chlapci soutěžilo 22 závodníků. Teodor Stránský s časem 15,66 vteřiny vybojoval hezké třetí místo a Richard Ševeček byl 12. (18,40 vteřiny).

 

Výsledky - Okresní kolo hry Plamen 2015/2016

 

Výsledky - Okrsní kolo 2015/2016 - jednotlivci 60 m